Akwizycja usług pogrzebowych, poprzez rozmieszczanie reklam czy zwłaszcza bezpośrednie nakłanianie rodzin osób zmarłych do wybrania jako wykonawcy usługi funeralnej określonej firmy (w imieniu której występuje akwizytor) w placówkach ochrony zdrowia i opiekuńczych to – zdaniem Polskiej Izby Branży Pogrzebowej - działania wymagające natychmiastowego uporządkowania, aby przestały one budzić jakiekolwiek wątpliwości prawne i etyczne.
Raport sanepidu o"Stanie Sanitarnym Kraju" dotyczący roku 2022 jest podsumowaniem działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Raport zawiera omówienie wszystkich najważniejszych obszarów związanych z utrzymaniem zdrowia publicznego. Opracowanie powstaje w Głównym Inspektoracie Sanitarnym na podstawie informacji i materiałów nadesłanych przez państwowych wojewódzkich, powiatowych i granicznych inspektorów sanitarnych.
Polska Izba Branży Pogrzebowej zaprasza właścicieli oraz pracowników zakładów pogrzebowych do wzięcia udziału w szkoleniu „Godne pożegnanie, empatyczna pomoc, wzajemne zrozumienie, czyli profesjonalna obsługa Klienta branży funeralnej” 16 września 2023 roku w Warszawie.
Jednym z elementów systemu Cyfryzacja Miejsc Pamięci (CMP) będzie ewidencja zwłok i szczątków przekazanych do spopielenia. Sprawdź, kto będzie odpowiadał za prowadzenie tego rejestru i jak to będzie działać.
Branża pogrzebowa przypomina wszystkim podmiotom zajmującym się szeroko pojętymi usługami funeralnymi o respektowaniu standardów, które stanowią konieczny warunek do przeprowadzenia właściwej procedury związanej z pochówkiem. Dotyczy to całego procesu - od jego rozpoczęcia, przez przechowywanie i transport zwłok, ewentualną kremację, aż po same czynności pogrzebowe.
Ułatwienia dla rodziców w łączeniu życia zawodowego z wychowywaniem dzieci oraz bardziej przejrzyste warunki pracy. W środę w życie weszły zmiany w przepisach Kodeksu Pracy wdrażające do polskiego porządku prawnego postanowienia dwóch unijnych dyrektyw.
Już za niecały rok - w lutym 2024 roku - udostępniona zostanie jedna z ważniejszych usług w projekcie Cyfryzacja Miejsc Pamięci: każdy będzie mógł pobrać odpis elektronicznej karty zgonu. Z usługi będzie można skorzystać jeśli posiada się profil zaufany lub e-dowód.
Już po raz 4 branża funeralna spotkała się w Poznaniu. Pomimo blisko 5 letniej przerwy, wydarzenie z całą pewnością należy zaliczyć do udanych i pogratulować organizatorom - Międzynarodowym Targom Poznańskim oraz magazynowi Omega. Polska Izba Branży Pogrzebowej objęła wydarzenie patronatem branżowym.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców z branży funeralnej, zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w wyjątkowym i pierwszym tego typu wydarzeniu on line – spotkaniu z Panem Wojciechem Labudą Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. ochrony miejsc pamięci oraz Zarządem Polskiej Izby Branży Pogrzebowej.
Wczoraj, w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ruszyły prace komisji prawniczej, która przez kilka najbliższych dni będzie rozpatrywać projekt ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych oraz projekt ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o cmentarzach i chowaniu zmarłych przyjęte przez Stały Komitet Rady Ministrów w dniu 23 marca 2023 r.